Jsem lovec: ulovila jsem konec "přátelství"

28. srpna 2018 v 13:59 | Ta co bloguje z nudy
Znáte to.
Jeden den kámoše máte, druhý den už ne.

Mně se stala kuriozita ta, že když jsem přišla na lži jisté osoby, naštvala se a přestala se se mnou kamarádit ona.
Já věřím, to naštve když se najde někdo, kdo vaše lži už nežere, kdo zjistil že je vše jinak a že ho už nebaví hrát tu lživou hru.
Roky budovala síť lží, emočního vysávání a snahy ovlivnit druhé, a ono se to najednou zhroutí a já se opovažuji odmítat dál být jejím přicmrndávačem ?
COPAK TO SE DĚLÁ ?!!!!!!!!!!!

Nebolí to, jen udivuje a způsobuje trapnou stydlivost za to, že jsem s tím člověkem strávila tolik času a věnovala se jeho nářkům, které byly jednak o ho*ně a dvak to, nač si stěžovala, prostě nebyla pravda - no to by nas*alo každýho, že?

Jediné, co mě uklidňuje je fakt, že na to přišlo více lidí a že je nás - odpadlíků - tím pádem víc.
My všichni jsme jí to celé ty roky žrali a snažili se jí pomáhat, ať už finančně nebo citově ... a ona ve svých lžích zašla tak daleko, že se nám to ve stejnou dobu začalo nelíbit, nechtělo se nám věřit tomu co říká, a tak když jsme dali dohromady vše, co komu sdělovala a ohledně čeho / koho fňukala, došlo nám to.

Člověka potom mrzí všechen ten čas a ta marná snaha...( a taky fakt, že se jí zavčasu nedalo přes držku) :)
Takže my se osvobodili...
Pořád ale zůstává dost těch, kteří jí věří a podporují ji, což je její cíl.

Nás nahradila jiným objektem, ze kterého rýžuje jak hmotné, tak citové statky, a my tomu přihlížíme a říkáme si, zda tomu objektu říct pravdu, nebo ho nechat, ať si nabije hubu a vzpamatuje se.
Co myslíte?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 28. srpna 2018 v 14:27 | Reagovat

Takových lidí je spousta, taky jsem se takhle "zbavila kamarádky", která pořád měla potřebu být chudinka, všechno a všichni proti ní a já ji litovala, pomáhala a chránila. No a nakonec jsem si řekla, že si už nenechám srát na hlavu a utnula jsem to. :-)

2 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 28. srpna 2018 v 15:20 | Reagovat

Jáj, takýchto ľudí teda nemusím...klamárov, pokrytcov a falošných ľudí. Poznám ten pocit, keď sa človek sklame, pokladá niekoho za kamarátku, a zistí úplný opak. Celé to bolo iba falošné, neúprimné, len využívačné...mňa tiež jedna kamarátka zneužívala, dosť dlho, 6 rokov...a teraz, keď ma už nepotrebuje, tak sa ani neozve. :-? A vlastne po tom ani netúžim..hrať sa na niečo, byť pokrytecká..je mi teraz lepšie. Bola to kotva, čo ma tiahla so sebou. :-D A čo sa týka záveru, nechala by som to tak, neriešila by som to, nech ten človek zistí sám, pretože sa môže stať že ti veriť nebude, a budeš nakoniec za blbca.

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 18:59 | Reagovat

Najde si někoho jiného, a pak zase dalšího a dalšího... :-) Nech to tak.
Taky jsem takovou kamarádku měla. Přestala jsem se s ní stýkat ze dne na den, ale byla jsem zbabělá, nic jsem jí nevysvětlila...se mi nechtělo... :-D

4 Odpadlice :-) Odpadlice :-) | 28. srpna 2018 v 19:53 | Reagovat

Patřím k těm dalším odpadlíkům, kteří "procitli". Blog je výborný, plně popisuje i mé pocity, rozdíl snad je jen v tom, že jsem se odpřátelila první, jelikož mi prostě už došla s tou osobou trpělivost a upřímně - vznikl ve mně i odpor vůči ní. Její lži nebyly jen lži typu, co si koupila či nekoupila, jak to někdy bývá, občas nás někdo krmí tím, že zná toho a toho a tam byl a tomuhle rozumí. Ruku na srdce, to bychom se nesměli bavit s nikým. Lži této osoby byly plné špíny na vlastní rodinu, bývalé přátele atd. Navíc ani nebyla natolik "inteligentní",aby si své lži pamatovala a když už si vymyslela příběh zoufalé oběti, aby tento příběh se neodkláněl od hlavní linky. Odkláněl se, a dost často. Výlevy začínaly mít trhliny, posléze se ukázalo, že ona dotyčná dle svých slov vždy odstrčený otloukánek, co hledá přátele, vlastně nehledá skutečné přátele, ale obdivovatele, co nekriticky zbožňují jí sebou samotnou uctívanou vlastní duši. A najednou zjistíte, že lítost a dobře míněné rady jsou vlastně zbytečné, že jediné, co se očekává, je klanění se, obdiv, pochlebování a snad i plazení po kolenou. Navíc tento člověk má jednu hodně ošklivou vlastnost (tedy, má jich víc, ale tahle je hodně výrazná), a to je závist - závidí i lidem, které osobně nezná, kteří dokonce žijí stovky kilometrů daleko apod., jen jsou trochu víc mediálně známí. A tak - nač s takovou emoční pijavicí tratit i nadále čas? Zda lituji času jí věnovaného? No, lituji i nelituji...ten čas se dal využít zcela jinak a lépe, pro někoho, kdo to opravdu potřebuje, ale získaná zkušenost je nevyčíslitelná, a i to je dost důležité pro případnou další "charitu" s jiným emočním upírem, který by se snad chtěl na mě přisát. :-)

5 Platan Platan | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 14:04 | Reagovat

Toxický ľudia budú vždy existovať. Ich jediným šťastím je, že je na tejto zemi ľudí dosť na to, aby z nich vyžili na celý život ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama